Historia Klubu Sportowego „Czarni” Trześń sięga roku 1951, kiedy założono miejscowy LZS. Udało się to za sprawą dwóch lokalnych społeczników: Stanisława Kardysia i Stanisława Kołodzieja. Później ster przejęli w kolejności: Edward Tabor, Janusz Zachwiej, Wiesław Szymański i Józef Lubacz. Należy nadmienić, iż z biegiem czasu grono oddanych sportowi ludzi i społecznych działaczy powoli się wykruszało. Kiedy zaś w 1989 roku zespół został wycofany z rozgrywek ligowych, wydawało się, iż już nigdy nie podniesie się z upadku, a o futbolu w Trześni przyjdzie jedynie poczytać w gminnych kronikach. Tak się na szczęście nie stało.
Podjęto się prac modernizacyjnych obiektu, powiększając go o blisko 40 arów, na których powstały dodatkowe boiska do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Odnowiono, a właściwie wybudowano na nowo piłkarską murawę. Wszystko to było możliwe dzięki społecznej pracy mieszkańców oraz środkom finansowym pozyskanym od Rady Gminy LZS w Mielcu. Na przestrzeni ostatnich lat dokonano kolejnej modernizacji obiektu na Trześni. Odnowione zostały szatnie, pojawiły się ławki dla kibiców oraz nagłośnienie stadionu. Aktualnie jako nieliczni w okręgu mieleckim, piłkarze Czarnych Trześń mogą sobie pozwolić na rozgrywanie meczów i treningów przy sztucznym oświetleniu.
Niezwykłe wydarzenia nastały w 1992 roku. Funkcję prezesa klubu objął Jerzy Głaz, który stanowisko to piastował do 2003 roku. Jednym z jego pierwszych kroków było powtórne zgłoszenie piłkarskiej drużyny do rozgrywek klasy B pod obecną nazwą Czarnych. Trzon drużyny stanowiła młodzież, która w ligowych rozgrywkach szybko nabierała ligowych szlifów. Po 6 latach nadszedł wielki sukces, w którym Czarni mogli świętować upragniony awans do klasy A. Warto zaznaczyć, że zespół później prowadził obrońca Marek Chamielec, dzisiejszy trener zespołów juniorskich w Stali Mielec.
Aktualnie prezesem Klubu od 2003 roku wybrano Andrzeja Kardysia, który piastuje to stanowisko do dziś. Aktualnie zespół prowadzą Mateusz Dopart i Janusz Dopart.
Od początku swojej działalności Klub Sportowy LKS „Czarni” Trześń jest nastawiony na inwestowanie w młodzież i zawodników związanych z lokalnymi miejscowościami. Początkowo zespół zgłaszał się do rozgrywek seniorskich, jednak z biegiem czasu coraz szerzej rozwijane było szkolenie dzieci i młodzieży. Zgodnie z założeniami statutowymi Klub prowadzi również działalność na rzecz szeroko pojmowanej aktywizacji sportowej i rekreacyjnej - funkcjonując w formie Stowarzyszenia. Z roku na rok Stowarzyszenie opiekuje się coraz szerszą grupą dzieci i młodzieży, którzy widząc rozwój oraz sukcesy zespołów seniorskich i juniorskich chętnie wkraczają w szeregi Klubu Sportowego.
Finansowanie Klubu opiera się na corocznych dotacjach otrzymywanych w drodze konkursu z budżetu gminy Mielec oraz środkach pozyskanych z zewnątrz, zarówno ze sponsoringu jak i innych środków pozyskiwanych dzięki działaniom Zarządu oraz ludzi zaangażowanych w życie Stowarzyszenia.
„Czarni” są Klubem, który funkcjonuje w ramach kilku priorytetowych zasad. Oprócz zasady amatorskiego uprawiania sportu, obowiązują tu składki członkowskie wnoszone również przez zawodników oraz bezpłatna praca Członków Zarządu
i obsługi administracyjnej na rzecz Klubu.
Obecnie w Klubie systematycznym szkoleniem piłkarskim objętych jest ponad trzydziestu zawodników drużyny seniorów, która swoje mecze rozgrywa na V-ligowym poziomie rozgrywek i ponad 20 zawodników w drużynie juniorów zgłoszonych do rozgrywek ligowych A-klasy. W kwestii rozwoju i przyszłości Klubu należy uwzględnić zajęcia treningowe dla najmłodszych dzieci, pod okiem wykwalifikowanego sztabu trenersko-instruktorskiego. Inicjatywa ta doprowadziła
do utworzenia na terenie Klubu - Szkółki Piłkarskiej dla najmłodszych dzieci.
Największymi aktualnymi sukcesami Klubu jest awans drużyny seniorów do Ligi Okręgowej (V liga) (sezon 2012/13) oraz dotarcie do Ćwierćfinału Pucharu Polski (2012) przez co znalezienie się w gronie 8 najlepszych drużyn Podokręgu Rzeszów-Dębica. W związku z powyższymi sukcesami i nieustannym rozwojem - LKS "Czarni" Trześń stali się jednym z głównych reprezentantów Gminy Mielec, promującymi miejscowość Trześń na terenie Województwa Podkarpackiego.